ofertaszkolen_01
WINTER Driving
ECO Driving
SAFE Driving
OFF-ROAD Driving
SECOND Driving
DEFENSIVE Driving
mapa
Użytkowników : 2
Artykułów : 21
Odsłon : 134258
weekendmotoryzacyjnyDzięki zaangażowaniu Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, w kalendarzu wałbrzyskich imprez motoryzacyjnych pojawiła się zupełnie nowa i interesująca inicjatywa. Jest nią Weekend Motoryzacyjny, którego pierwsza, inauguracyjna edycja odbyła się w dniach 19-20 czerwca przy hipermarkecie Auchan w Wałbrzychu. Wielkie święto motoryzacji i rodzinny piknik uświetnił finał akcji “Ekologicznie i bezpiecznie” oraz konkursu “Bezpieczny Kierowca”. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Zainteresowani zakupem własnych czterech kółek mogli zapoznać się z aktualną ofertą wałbrzyskich i świdnickich salonów samochodowych. Najnowsze modele wystawiali m.in. dealerzy marek Toyota, Nissan, Ford, Suzuki, Fiat, Hiundai i Renault. Rzesze oglądających świadczą o dużym zainteresowaniu kupnem samochodów nowych, dobrze wyposażonych. Wielkie zaciekawienie wzbudzała wystawiona przez najbardziej zasłużonego i utytułowanego wałbrzyskiego kierowcę Jerzego Mazura wyścigówka – formuła Ester, na której niedawno Jerzy Mazur ponownie odniósł zwycięstwo. Specyficzny zapach paliwa, jakim zasilana jest ta formuła, w niejednym fanie motoryzacji i wyścigów spowodował szybsze bicie serca. Podobnej ekscytacji z pewnością doznał także Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, który w niedzielne południe miał okazję zasiąść na prawym fotelu, obok Tomasza Chwastka, który w przystosowanym do drifftu, ponad 400-konnym Nissanie, popisywał się swymi umiejętnościami. Zapach palonej gumy jest tym co fani drifftu cenią najbardziej.
Swą sprawność zaprezentowali także wałbrzyscy strażacy w czasie pokazu ratownictwa drogowego. Można było zaobserwować jak przebiega akcja ratownicza i w jaki sposób uwalniany jest uwięziony w pojeździe człowiek. Z VW Golfa, który był eksponatem pokazowym, dzięki użyciu przez strażaków specjalnych nożyc i rozpieraczy blach, niewiele pozostało.
Swój kącik mieli także najmłodsi fani czterech kółek, dla których organizatorzy przewidzieli konkurs na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nieco starsi wielbiciele motoryzacji mogli spróbować swych sił w trakcie konkursu zmiany koła i slalomu w alkogoglach, które umożliwiają uzmysłowić sobie jak niepewne jest zachowanie się kierowcy po spożyciu alkoholu. Wielką atrakcją był także jedyny w Polsce symulator ekologicznej jazdy. - Duże zainteresowanie wałbrzyszan Weekendem Motoryzacyjnym pozwala nam czynić już plany i przygotowania do drugiej edycji tej imprezy- mówi Piotr Starczukowski, znany wałbrzyski rajdowiec, założyciel Akademii Bezpiecznej Jazdy i pomysłodawca motoweekendu. Szczególne podziękowania za aktywny współudział w organizacji imprezy chciałbym przekazać, jak zwykle niezawodnej we wspieraniu inicjatyw przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, wałbrzyskiej Toyocie, jak także dyrekcji hipermarketu Auchan i Ronal. To dzięki ich przychylności i pomocy mogliśmy przez dwa dni promować bezpieczeństwo i ekologię na drogach. Cieszę się także, że po raz pierwszy w Wałbrzychu w jednym miejscu można było zapoznać się z szeroką ofertą dealerów samochodów. Mam nadzieje, że następna impreza również cieszyć się będzie tak dużym zainteresowanie -dodaje.